وزیر تحصیلات عالی با هیئت رهبری و اعضای کادر علمی پوهنتون علوم طبی کابل دیدار کرد

IT_Director
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۹:۳۵
وزیر تحصیلات عالی با هیئت رهبری و اعضای کادر علمی پوهنتون علوم طبی کابل دیدار کرد

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیداری با هیئت رهبری و اعضای کادر علمی این پوهنتون روی چگونگی بهبود آموزش و عرضه خدمات صحی به خصوص رسیدگی به مشکلات پوهنتون و شفاخانه‌های کادری گفتگو کرد.

در این نشست دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی، پوهنیار داکتر فضل الرحمن رحمانی رییس پوهنتون علوم طبی کابل، معاونان، رییسان شفاخانه‌ها و پوهنځی‌های این پوهنتون نیز حضور داشتند.

رییس پوهنتون علوم طبی کابل در ابتدا تشریف آوری وزیر تحصیلات عالی و هیئت همراه شان را خیر مقدم گفته، در مورد جایگاه پوهنتون و هم‌چنان نقش تاثیر گذاری این پوهنتون در بخش طبابت، آموزش و عرضه خدمات صحی صحبت نموده گفت: « بخش طب در وزارت تحصیلات عالی جایگاه واضح داشته باشد و استقلالیت مالی کامل در اختیار این نهاد گذاشته شود تا مشکلات خویش را رفع و خدمات صحی با کیفیت را که امروز جامعه ما به آن اشد نیاز دارد عرضه کند. پوهنیار رحمانی در ادامه سخنان شان از وزارت تحصیلات عالی خواست تا در قسمت کار پروژه مرکز جامع تشخیص و تداوی امراض سرطانی و دیگر مشکلات که پوهنتون با آن روبرو است، توجه جدی کرده و جهت رسیدگی به مشکلات، پالیسی ها و میکانیزم های تهیه گردد تا به خیر و فلاح مردم باشد.

در این دیدار وزیر تحصیلات عالی ضمن استماع مشکلات پوهنتون علوم طبی کابل، از فعالیت ها و کارکرد های پوهنتون و عرضه خدمات صحی در شفاخانه ها قدردانی کرده گفت که طبابت در افغانستان باید در اولویت قرار داده شود و داکتران و متخصصین، با کیفیت بهتر تربیه تا مشکلات صحی کشور حل گردد که در این زمینه از هیئت رهبری، داکتران و استادان پوهنتون خواست تا در این نظام با اخلاص و صداقت کار نمایند. مولوی ندیم در قسمت مشکلات که از طرف پوهنتون مطرح شد اطمینان داد تا در رفع آن رسیدگی و توجه نموده و با مقامات و رهبری امارت اسلامی افغانستان شریک خواهند کرد.

در این جلسه پوهاند داکتر نجیب الله امرخیل معاون علمی پوهنتون پرزنتیشن را که در مورد تاسیس، تاریخچه و معرفی پوهنتون آماده کرده بود ارایه کرد.

بعد از ختم جلسه وزیر تحصیلات عالی و هیئت همراه شان که رئیس و شماری از هیئت رهبری پوهنتون او را همراهی می کرد از ساحات مختلف پوهنتون علوم طبی کابل نیز بازدید به عمل آورد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۲۱
Background image

خبرهای کوتاه

•    محفل فراغت دوره نظری ۸۳ تن محصل پوهنځی طب با حضور مقامات عالی رتبه برگزار شد، در این محفل مقامات طبابت را در نجات زندگی انسان ها مهم خواندن و تاکید نمودند تا در این زمینه تلاش های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۱۶
Background image

جلسه اداری معاونیت مالی و اداری در مورد  مصرف مناسب بودیجه و نیازمندی دقیق برگزار شد

امروز یک جوزا سال روان جلسه فوق العاده معاونیت مالی و اداری در باره تنظیم و مصرف هر چه بهتر بودجه به رهبری مولوی عبدالرحمن مرحوم معاون مالی و اداری پوهنتون علوم طبی کابل با مسوولین بخش. . .

BACK TO NEWS