دومین نشست گفت‌وگوی شهری تحت عنوان «محیط زیست شهری و چالش‌های زیست‌محیطی» در پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا

IT_Director
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۱
KUMS News

این نشست که به تاریخ ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ در اتاق شماره یک کنفرانس‌های این پوهنتون با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد، در آن محترم رییس پوهنتون، استادان و محصلان پوهنحی صحت عامه پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا و محترمه معین خدمات شهری شاروالی کابل اشتراک نموده بودند. نخست، محترم دوکتور عبدالاحد سهرابی مسوول برنامه حمایت از شاروالی کابل نشست یادشده را به صورت مفصل به معرفی گرفت‌ و استقامت‌های کاری نهادهای ذیربط را مشخص نمود. 

سپس، محترم پوهاند دوکتور وحیدالله مومند رییس پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا پیرامون موضوع محیط زیست، همه‌جانبه صحبت نموده و از نظر طبابت موضوع محیط زیست را مورد بررسی قرار داد. رییس پوهنتون محیط زیست و ارتباط مستقیم آن با دین اسلام را از زوایای مختلف مورد بحث قرار داده و فرمود ‌که دین اسلام در زمینه پاکی محیط زیست و حفظ الصحه شخصی تاکیدات زیادی داشته است که در آیات و احادیث نبوی به آن اشاره شده و باید در تطبیق آن از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزیم. 

بعداً، محترمه داکتر مهتاب عالمی معین خدمات شهری شاروالی کابل نیز دیدگاه‌ها و نظریات خویش را در رابطه به موضوع ابراز نمود. 

در بخش دوم این نشست، موضوع مورد بحث توسط متخصصان بخش‌های صحت عامه و محیط زیست آغاز شده و از جوانب مختلف موضوعات محیط زیست را مورد بررسی قرار داده و راه‌های بهبود محیط زیست را به بحث گرفتند.‌

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۰ - ۱۶:۳۶
Background image

جلسۀ تضمین کیفیت پوهنتون علوم طبی کابل تدویر یافت

این جلسه امروز دو شنبه ۳ محرم الحرام سال ۱۴۴۴ تحت ریاست محترم پوهاند دوکتور نجیب الله امرخیل معاون علمی پوهنتون با اشتراک رئیسان پوهنځی‌ها، شفاخانه‌ها و آمرین این پوهنتون تدویر گردید.

. . .
شنبه ۱۴۰۱/۵/۸ - ۱۲:۳۴
Background image

رئیس پوهنتون علوم طبی کابل از جریان امتحانات بازدید کرد

امتحانات بهاری سال ۱۴۰۱ پوهنتون علوم طبی کابل امروز شنبه ۸ اسد سال جاری آغاز گردید.

پوهنیار دوکتور فضل الرحمن رحمانی رئیس پوهنتون علوم طبی کابل در حالی‌که مسؤلین کمیتۀ امتحانات نیز. . .

شنبه ۱۴۰۱/۵/۸ - ۹:۴۷
Background image

رئیس پوهنتون علوم طبی کابل با پروفیسور دوکتور زلمی توریال دیدار کرد

پوهنیار دوکتور فضل الرحمن رحمانی رئیس پوهنتون علوم طبی کابل با پروفیسور دوکتور زلمی توریال شف دیپارتمنت جراحی اطفال شفاخانۀ تدریسی پوهنتون Magdeburg کشور آلمان روی همکاری‌های اکادمیک. . .

BACK TO NEWS