دومین نشست گفت‌وگوی شهری تحت عنوان «محیط زیست شهری و چالش‌های زیست‌محیطی» در پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا

IT_Director
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۱
KUMS News

این نشست که به تاریخ ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ در اتاق شماره یک کنفرانس‌های این پوهنتون با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد، در آن محترم رییس پوهنتون، استادان و محصلان پوهنحی صحت عامه پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا و محترمه معین خدمات شهری شاروالی کابل اشتراک نموده بودند. نخست، محترم دوکتور عبدالاحد سهرابی مسوول برنامه حمایت از شاروالی کابل نشست یادشده را به صورت مفصل به معرفی گرفت‌ و استقامت‌های کاری نهادهای ذیربط را مشخص نمود. 

سپس، محترم پوهاند دوکتور وحیدالله مومند رییس پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا پیرامون موضوع محیط زیست، همه‌جانبه صحبت نموده و از نظر طبابت موضوع محیط زیست را مورد بررسی قرار داد. رییس پوهنتون محیط زیست و ارتباط مستقیم آن با دین اسلام را از زوایای مختلف مورد بحث قرار داده و فرمود ‌که دین اسلام در زمینه پاکی محیط زیست و حفظ الصحه شخصی تاکیدات زیادی داشته است که در آیات و احادیث نبوی به آن اشاره شده و باید در تطبیق آن از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزیم. 

بعداً، محترمه داکتر مهتاب عالمی معین خدمات شهری شاروالی کابل نیز دیدگاه‌ها و نظریات خویش را در رابطه به موضوع ابراز نمود. 

در بخش دوم این نشست، موضوع مورد بحث توسط متخصصان بخش‌های صحت عامه و محیط زیست آغاز شده و از جوانب مختلف موضوعات محیط زیست را مورد بررسی قرار داده و راه‌های بهبود محیط زیست را به بحث گرفتند.‌

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۵:۴۲
Background image

رییس شفاخانه نسائی ولادی شهرآرا پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا معرفی شد

محترمه پوهندوی دوکتور دیبا شکیب استاد دیپارتمنت نسائی ولادی به اساس پیشنهاد وزارت تحصیلات عالی و حکم شماره (1565) مورخ 18/5/1400 مقام عالی ریاست جمهوری امروز شنبه (23 اسد 1400) توسط. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۱۵:۱۳
Background image

تدویر جلسه شورای اداری پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن‌سینا

جلسه شورای اداری پوهنتون علوم طبی ابوعلی ابن‌سینا تحت ریاست محترم پوهاند دوکتور نجیب الله امرخیل معاون علمی پوهنتون امروز یکشنبه (17 اسد 1400) با اشتراک اعضای هیأت اداری پوهنتون برگزار. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۶:۶
Background image

برای اشتراک کنندگان ورکشاپ بهتر سازی رهبری و تدریس مبتنی برنتایج و آموزش محصل محور(OBE-SCL) تصدیق‌نامه توزیع گردید

آموزش محصل محور(OBE-SCL) تصدیق‌نامه توزیع گردید

امروز چهارشنبه (13 اسد 1400) طی مراسمی، برای اشتراک کنندگان ورکشاپ بهترسازی رهبری و تدریس مبتنی بر نتایج و آموزش محصل محور (OBE-SCL) با. . .

BACK TO NEWS