محفل فراغت دوره نظری ۸۳ تن محصل پوهنځی طب با حضور مقامات عالی رتبه برگزار شد

IT_Director
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۵:۴۰
محفل فراغت دوره نظری ۸۳ تن محصل پوهنځی طب با حضور مقامات عالی رتبه برگزار شد

امروز 25 ثور سال روان محفل فراغت دوره نظری محصلان پوهنحی طب پوهنتون علوم طبی کابل با حضورداشت مقامات عالی رتبه امارت اسلامی افغانستان طی مراسمی با شکوه برگزار و از محصلان ممتاز این پوهنځی نیز تقدیر به عمل آمد.

استاد عطاءالله فیصی معاون امور محصلان پوهنتون علوم طبی کابل حضور مقامات عالی رتبه، استادان، محصلان و مهمانان را خیر مقدم گفته از زحمات استادان که در تربیه دوکتوران سهم ارزنده داشتند ابراز خرسندی نمود و فراغت محصلان را برای شان تبریک گفت.

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به محصلان گفت که علم طب ارتباط با صحت انسان دارد و بخاطر پیشرفت و توسعه علم طبابت، استادان، محصلان و تمام مسوولان که در این بخش کار می نمایند، مسوولیت دارند تا در این زمینه سعی و تلاش نمایند که طبابت در کشور توسعه یابد. مولوی ندیم علم طب را به دوش داکتران امانت دانسته و از آنها خواست تا این امانت و مسوولیت را در مطابقت به شریعت انجام داده و مصدر خدمت به ملت شوند.

شیخ حمدالله نعمانی سرپرست وزارت شهر سازی و مسکن گفت تمام نعمت های که خداوند برای انسان داده یکی از این نعمت ها علم است و بخصوص علم طب که در نجات زندگی انسان ها رول مهم دارد. وی از محصلان فارغ شده خواست تا مسوولیت خویش را به نزد الله، ملت و نظام با اخلاص و صداقت انجام دهند.

مفتی محمد طاهر احمد معین محصلان وزارت تحصیلات عالی در رابطه به اهمیت و ارزش علم صحبت نموده گفت که وزارت تحصیلات عالی در تلاش است تا نهادهای تحصیلی در کشور هرچه بیشتر انکشاف و توسعه نماید و متعهد به پیشرفت و ترقی در تمام بخش های تحصیلی می باشد.

مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی گفت طب یکی بخش های مهم تحصیلی است و از اینکه صحت ضرورت جامعه می باشد و از سوی هم امنیت، استقلال و آسایش در کشور تامین شده زمینه خوبی برای پیشرفت و ترقی در بخش طبابت و صحت فراهم شده و از این فرصت استفاده شود.

دوکتور مفتی اسدالله نجات رئیس عمومی پوهنتون علوم طبی کابل ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و تبریکی به محصلان فارغ در باره دستاوردها و فعالیت های پوهنتون و شفاخانه صحبت نموده گفت که این پوهنتون در تلاش است تا برنامه های که در پوهنتون و شفاخانه نیاز است ایجاد نماید. وی همچنان به خدمات و ابتکارات ابوعلی ابن سینا اشاره نموده و از محصلان خواست تا این شخصیت را الگوی خود قرار دهند.

در این محفل همچنان پوهاند دوکتور ایمیل شکیب به نمایندگی از استادان و احمد یاسر به نمایندگی از محصلان صحبت نمودند.

در اخیر محفل تصدیق نامه ها و تحایف که از سوی وزیر تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل در نظر گرفته شده بود برای محصلان فارغ توزیع شد.
 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۹:۴۵
Background image

ساخت دستگاه گرم کننده (Infant Warmer) در پوهنتون علوم طبی کابل

محصلان دیپارتمنت انجنیری طبی پوهنتون علوم طبی کابل با ابتکار و خلاقیت خویش یک پایه دستگاه گرم کننده (Infant Warmer) را با کمک و حمایت مالی این پوهنتون با هزینه بسیار کم ساخته اند. 
این. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۲:۴۵
Background image

نشست مشورتی دعوت و ارشاد پوهنتون علوم طبی کابل

به هدف توضیح و تشریح پلان ها و برنامه های دعوت و ارشاد و مشوره در تطبیق این پلان ها جلسه کمیته مشورتی دعوت و ارشاد پوهنتون علوم طبی کابل دایر شد.

در این جلسه در باره تنظیم و ترتیب. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۷ - ۹:۵۴
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون علوم طبی کابل

جلسه شورای علمی پوهنتون علوم طبی کابل تحت ریاست دوکتور مفتی اسدالله نجات رئیس عمومی پوهنتون علوم طبی کابل در باره موضوعات علمی و امور تقرر و ترفیعات علمی استادان برگزار و راجع به هر. . .

BACK TO NEWS