سمینار آگاهی‌دهی تحت نام « مراقبت‌های دوایی » در شفاخانه تدریسی علی آباد برگزار شد

IT_Director
دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۴ - ۱۴:۲۲
سمینار آگاهی‌دهی تحت نام « مراقبت‌های دوایی » در شفاخانه تدریسی علی آباد برگزار شد

سمینار یک روزه آگاهی‌دهی در مورد مراقبت‌های دوایی (فارمکوویژیلانس) امروز 24 ثور سال جاری برای پرسونل مسلکی و صحی شفاخانه تدریسی علی آباد از سوی اداره ملی غذا و ادویه افغانستان به هدف شناسایی، گزارش‌دهی و پیش‌گیری از عوارض داروها بعد از استفاده، برگزار شد.

در این سمینار که شماری از کارمندان مسلکی و صحی شفاخانه شرکت کرده بودند، از سوی کارشناسان فارمکوویژیلانس‌های اداره ملی غذا و ادویه افغانستان در باره  شناسایی، پیش‌گیری و چگونگی گزارش‌دهی یک عارضه ناخواسته بعد از استفاده دوا معلومات همه جانبه ارایه گردید.

از سوی هم کارشناسان اداره ملی غذا و ادویه افغانستان از تمام پرسونل صحی و مسلکی این شفاخانه خواست تا از داروهای بی کیفیت و عوارض دوایی گزارش شان را با این اداره شریک سازند.

در اخیر سمینار اشتراک کنندگان در رابطه به موضوع پرسش‌های خود را شریک ساختن که از سوی مسوولان این اداره پاسخ داده شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۲۱
Background image

خبرهای کوتاه

•    محفل فراغت دوره نظری ۸۳ تن محصل پوهنځی طب با حضور مقامات عالی رتبه برگزار شد، در این محفل مقامات طبابت را در نجات زندگی انسان ها مهم خواندن و تاکید نمودند تا در این زمینه تلاش های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۱۶
Background image

جلسه اداری معاونیت مالی و اداری در مورد  مصرف مناسب بودیجه و نیازمندی دقیق برگزار شد

امروز یک جوزا سال روان جلسه فوق العاده معاونیت مالی و اداری در باره تنظیم و مصرف هر چه بهتر بودجه به رهبری مولوی عبدالرحمن مرحوم معاون مالی و اداری پوهنتون علوم طبی کابل با مسوولین بخش. . .

BACK TO NEWS