دیپارتمنت فزیوتراپی در شفاخانه تدریسی علی آباد پوهنتون علوم طبی کابل طی محفلی افتتاح شد

IT_Director
چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۳۰ - ۸:۴۷
دیپارتمنت فزیوتراپی در شفاخانه تدریسی علی آباد پوهنتون علوم طبی کابل طی محفلی افتتاح شد

بخش فزیوتراپی در چوکات پوهنځی علوم متمم صحی منحیث دیپارتمنت فارغ ده (لیسانس) در شفاخانه تدریسی علی‌آباد پوهنتون علوم طبی کابل با همکاری انجمن فزیوتراپی افغانستان توسط رئیس پوهنتون علوم طبی کابل و هیئت رهبری این پوهنتون، مقامات وزارت تحصیلات عالی، نمایندگان انجمن فزیوتراپی افغانستان و شماری از داکتران و استادان امروز سه شنبه۲۶ جمادی الاول ۱۴۴۴ طی مراسمی، افتتاح شد.

در مراسم افتتاح، پوهنیار داکتر فضل الرحمن رحمانی رئیس پوهنتون علوم طبی کابل، ضمن اشاره به تاریخچه فزیوتراپی، این بخش را مهم و اشد نیاز برای پوهنتون و جامعه دانسته گفت: « پوهنتون علوم طبی کابل مناسب دانست تا در بخش فزیوتراپی برنامه‌های را روی دست گیرد تا در این نهاد این بخش تا سطح لیسانس تاسیس شود، که الحمدالله امروز پوهنتون به این موفقیت دست یافت و محصلینی‌که به این دیپارتمنت از طریق امتحان کانکور سال ۱۴۰۱ معرفی شدند در سال آینده درس‌های شان به شکل عملی شروع می شود.»

پوهنیار رحمانی از تمام دست اندرکاران و انجمن فزیوتراپی افغانستان که در قسمت ایجاد این بخش همکاری‌های همه جانبه نمودند، ابراز قدردانی کرده و از عموم موسسه‌های هم‌کار خواست تا حمایت شان‌را جهت انکشاف و توسعه بیش‌تر بخش فزیوتراپی ادامه دهند.

در محفل یاد شده، پوهاند دوکتور نجیب الله امرخیل معاون علمی پوهنتون، مسلک فزیوتراپی را در بخش طبابت با اهمیت دانسته و روی بخش‌های وقایوی و تداوی آن صحبت کرده گفت: فزیوتراپی در تمام بخش‌های طبی رول مهم و نقش اساسی را ایفا می کند.

در ادامه برنامه، داکتر عبدالمطلب شینواری رئیس شفاخانه تدریسی علی‌آباد از موسسه‌های هم‌کار که بخش فزیوتراپی را در این شفاخانه ایجاد و تاسیس کردند، اظهار خرسندی کرده و اطمینان داد که جهت انکشاف آن تلاش خواهند کرد؛ و هم‌چنان از مسوولین مربوطه و نهادهای کمک کننده خواست تا در قسمت مهیا ساختن زیربنا و تجهیز کردن هرچه بیش‌تر این بخش توجه جدی به خرچ دهند.

در اخیر برنامه، داکتر رازی خان همدرد معاون انجمن فزیوتراپی افغانستان صحبت کرده گفت: «یکی از اهداف این انجمن که ایجاد بخش فزیوتراپی به سویه لیسانس بود به آن نایل آمدیم تا از این طریق مصدر خدمت به مریضان که نیاز دارند شده باشیم.» داکتر همدرد در ادامه سخنان شان از همکاری‌های بیشتر با این پوهنتون اطمینان داد.

قابل یاد آوری است که ایجاد دیپارتمنت فزیوتراپی با پیشنهاد انجمن فزیوتراپی افغانستان به مقام عالی وزارت تحصیلات عالی در سال ۱۳۹۸ صورت گرفته بود که بعد از موافقه پوهنتون علوم طبی کابل دیپارتمنت فزیوتراپی توسط وزارت تحصیلات عالی منظور گردیده و افتتاح شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۹:۴۵
Background image

ساخت دستگاه گرم کننده (Infant Warmer) در پوهنتون علوم طبی کابل

محصلان دیپارتمنت انجنیری طبی پوهنتون علوم طبی کابل با ابتکار و خلاقیت خویش یک پایه دستگاه گرم کننده (Infant Warmer) را با کمک و حمایت مالی این پوهنتون با هزینه بسیار کم ساخته اند. 
این. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۲:۴۵
Background image

نشست مشورتی دعوت و ارشاد پوهنتون علوم طبی کابل

به هدف توضیح و تشریح پلان ها و برنامه های دعوت و ارشاد و مشوره در تطبیق این پلان ها جلسه کمیته مشورتی دعوت و ارشاد پوهنتون علوم طبی کابل دایر شد.

در این جلسه در باره تنظیم و ترتیب. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۷ - ۹:۵۴
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون علوم طبی کابل

جلسه شورای علمی پوهنتون علوم طبی کابل تحت ریاست دوکتور مفتی اسدالله نجات رئیس عمومی پوهنتون علوم طبی کابل در باره موضوعات علمی و امور تقرر و ترفیعات علمی استادان برگزار و راجع به هر. . .

BACK TO NEWS