خبرهای کوتاه

IT_Director
چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۹:۲۱
خبرهای کوتاه

•    محفل فراغت دوره نظری ۸۳ تن محصل پوهنځی طب با حضور مقامات عالی رتبه برگزار شد، در این محفل مقامات طبابت را در نجات زندگی انسان ها مهم خواندن و تاکید نمودند تا در این زمینه تلاش های بیشتر صورت گیرد تا افغانستان در بخش صحت ترقی و خود کفا شود.

•    دوکتور مفتی اسدالله نجات رئیس عمومی پوهنتون علوم طبی کابل با تیم از جراحان کشور سویس که بنابر دعوت وزارت تحصیلات عالی به افغانستان سفر نموده بودند در باره عملیات های جراحی باز قلب دیدار و گفتگو کرد.

•    متخصصان جراحی که از کشور سویس به هدف همکاری و ارتقای ظرفیت داکتران به افغانستان سفر کرده بودند 10 عملیات جراحی باز قلب را در انستیتوت امراض صدری و قلبی وعایی با همکاری داکتران این انستیتوت موفقانه انجام داد.

•    داکتر انریکیو ستایگر یکی از جراحان کشور سویس با همکاری داکتران دیپارتمنت جراحی پلاستیک شفاخانه تدریسی میوند عمل جراحی یک کودک هفت ماهه را که مبتلا به لب چاک بود موفقانه انجام داد.

•    برنامه آموزشی تحت نام« کمک تنفسی به نوزادان» که راه تنفس شان در وقت تولد بند می‌شود با استفاده از روش های جدید برای حدود 40 تن کارمندان مسلکی و صحی شفاخانه های پوهنتون و ولایات از سوی آموزگاران و متخصصان کشور های پاکستان، انگلستان و سعودی در شفاخانه تدریسی میوند پوهنتون علوم طبی کابل برگزار شد.

•    متخصصان کشورهای پاکستان، انگلستان و عربستان سعودی که به منظور ورکشاپ دو روزه آموزشی تحت عنوان «کمک تنفسی به نوزادان» در شفاخانه تدریسی میوند به افغانستان سفر نموده بودند، هیئت رهبری پوهنتون علوم طبی کابل با این متخصصان نشستی را به هدف دروس آنلاین برنامه ماستری تغذی، انکشاف و تقویت هرچه بیشتر این برنامه و هماهنگی و همکاری های مشترک برگزار کرد.

•    بنابر هدایت شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی و به رهبری دوکتور مفتی اسدالله نجات رئیس عمومی پوهنتون علوم طبی کابل تیم صحی شفاخانه تدریسی میوند جهت رسیدگی هرچه بیشتر و کمک رسانی به سیلاب زدگان به ولایت بغلان اعزام شدند که اقدامات صحی لازم  از سوی این تیم برای آسیب دیدگان و زخمی ها صورت گرفت.

•    سمینار یک روزه آگاهی دهی در مورد مراقبت های دوایی (فارمکوویژیلانس) برای کارمندان مسلکی و صحی شفاخانه تدریسی علی آباد از سوی اداره ملی غذا و ادویه افغانستان به هدف شناسایی، گزارش دهی و پیش گیری از عوارض داروها بعد از استفاده، برگزار شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۳:۴۲
Background image

بورد مشورتی دعوت و ارشاد پوهنتون علوم طبی کابل برگزار شد

جلسه بورد مشورتی دعوت و ارشاد پوهنتون علوم طبی کابل به منظور تقویت و تنظیم بهتر برنامه های آموزش دینی و اصلاحی با اشتراک اعضای این بورد تدویر یافت.

جلسه با تلاوت چند از کلام الله مجید. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۱:۶
Background image

جلسه امور مالی و اداری تحت ریاست معاون مالی و اداری پوهنتون علوم طبی کابل تدویر شد

مولوی عبدالرحمن مرحوم معاون مالی و اداری پوهنتون علوم طبی کابل امروز 20 جوزا سال روان با آمرین مرکز و شفاخانه های این پوهنتون تشکیل جلسه داده و درباره موضوعات مربوطه بحث و گفت‌وگو کردند. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۱۱:۱۷
Background image

رئیس پوهنتون علوم طبی کابل با نماینده جمعیت هلال احمر قطر دیدار کرد.

رئیس پوهنتون علوم طبی کابل دوکتور مفتی اسدالله نجات با احمدالعثمانی نماینده جمعیت هلال احمر قطر و هیت همراه شان در دفتر کارش در حالی که معاون امور موسسات صحی این پوهنتون دوکتور محمد. . .

BACK TO NEWS