مراسم افتتاح برنامه آموزشی طبی از طریق آموزش الکترونیکی (E- Learning) در پوهنتون علوم طبی کابل «ابوعلی ابن‌سینا»

24 Apr, 2019

روز دوشنبه مورخ 2/2/1398 مراسم افتتاحیه برنامه آموزشی طبی از طریق آموزش الکترونیکی با اشتراک محترم پوهاند دوکتور شمس‌الرحمن رحمانی معاون علمی و سرپرست پوهنتون علوم طبی کابل«ابوعلی ابن‌سینا»، محترم پوهنوال احمد ضیاء یوسفزی معاون امور محصلان، محترم پوهاند دوکتور شیرین آقا ظریف رییس پیشین این پوهنتون و استاد دیپارتمنت داخله قلبی هضمی وعایی، محترم دوکتور عظیم مسافر عضو انجمن افغان-جرمن و حامی این برنامه، هیات رهبری پوهنتون، استادان و محصلان تدویر گردید.

در ابتدا، محترم پوهاند دوکتور شمس‌الرحمن رحمانی معاون علمی و سرپرست پوهنتون، در مورد دست‌آوردها و پیشرفت‌های آموزش الکترونیکی در پوهنتون علوم طبی کابل«ابوعلی ابن‌سینا» صحبت نموده و معلومات مفصل ارایه نمود. ایشان علاوه نمود: «تا فعلاً بیش از1400تن محصل و 108 تن استاد این پوهنتون در این برنامه ثبت‌نام و اشتراک نموده و از لکچرهای استادان و متخصصان کشور آلمان مستفید شده‌اند.» سرپرست پوهنتون، این برنامه را جهت رشد و انکشاف تدریس محصلان و استادان موثر و مفید دانسته و از تمام محصلان و استادان توقع نمود تا از این برنامه استفاده‌ی خوب و موثر نمایند.

سپس، محترم پوهاند دوکتور شیرین آقا ظریف استاد دیپارتمنت داخله قلبی هضمی وعایی در مورد کمپنی Lecturio و آموزش الکترونیکی صحبت نموده ابراز داشت: «ایجاد برنامه آموزش الکترونیکی در پوهنتون علوم طبی کابل«ابوعلی ابن‌سینا» کار آسان و ساده نبوده، بلکه با تلاش‌ها و زحمات بسیار این برنامه در پوهنتون عملی گردید. استاد ظریف افزود: «برنامه آموزش الکترونیکی هرچه بیشتر تقویت گردیده و استادان و محصلان در این برنامه ثبت نام و اشتراک نمایند، اعتبار پوهنتون نزد Lecturio بالا رفته و مورد علاقه‌مندی کمپنی Lecturio قرار می‌گیرد.»

همچنان در این محفل، محترم دوکتور عظیم مسافر عضو انجمن افغان-جرمن و از جمله حامیان این برنامه در پوهنتون علوم طبی کابل«ابوعلی ابن‌سینا» در رابطه به چگونگی آموزش الکترونیکی به اشتراک‌کنندگان و محصلان طی پرزنتیشن معلومات مفصل ارایه نمود.

در اخیر، تالار و اتاقی که جهت استفاده محصلان به کمک مالی کمپنی Lecturio تجهیز گردیده بود، توسط سرپرست پوهنتون، هیات رهبری، همکاران انجمن افغان-جرمن، استادان و محصلان افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شد.

قابل ذکر است که پوهنیار شفیع‌الله روغمل استاد دیپارتمنت انگلیسی پوهنتون علوم طبی کابل«ابوعلی ابن‌سینا» مسوول پیشبرد این برنامه می‌باشد.