تدویر ورکشاپ آموزش سیستم مدیریت اطلاعات تحصیلات عالی

IT_Director
Mon, Jul 05 2021 1:33 PM
تدویر ورکشاپ آموزش سیستم مدیریت اطلاعات تحصیلات عالی

ورکشاپ آموزشی سیستم مدیریت اطلاعات تحصیلات عالی (Higher Education Management Information System HEMIS) روز یک شنبه (۱۳ سرطان ۱۴۰۰) از طرف معاونیت امور محصلان در مرکز تکنالوژی معلوماتی این پوهنتون برای 90 تن از استادان و کارمندان برگزار شد.

در افتتاحیه این ورکشاپ، محترم شکرالله حکیمی آمر امور محصلان ضمن خوش آمدگویی به اشتراک کنندگان، در مورد اهمیت، مؤثریت و سهولت‌های سیستم HEMIS معلومات داد.

این ورکشاپ به منظور معرفی و آشنایی با سیستم HEMIS که به مدت دو روز ادامه می‌یابد، برای رییسان پوهنحی‌ها، آمرین دیپارتمنت‌ها، مدیران و کارمندان تدریسی پوهنحی‌ها دایر گردیده است.

محترم علی احمد فرهنگ مدیر عمومی دیتابیس معاونیت امور محصلان در مورد چگونگی استفاده از سیستم و امکانات موجود در سیستم را تشریح و معلومات ارایه کرد.

قابل ذکر است که این سیستم دارای قابلیت ثبت نام الکترونیکی، دسترسی به آمار و احصاییه‌ محصلان، امور تبدیلی‌ها، تأجیل، منفکی‌ها و شمولیت مجدد محصلان، خانه‌پُری آنلاین و دسترسی به فورم‌های لیلیه و بدل اعاشه، بررسی نتایج سمستروار و نتایج فارغان، ثبت و موجودیت کریکولم‌های درسی، سهولت ایجاد و موجودیت گروپ‌های صنفی نظارتی و کاری برای هر پوهنحی و دیپارتمنت، صفحه‌ی اعلانات و بخش پرسش و پاسخ آنلاین می‌باشد.